Кава різного ступеня обсмаження в Києві
ua
UA RU EN

Обжарювання кави

Для правильного вибору кави можна керуватися різними критеріями, але основні властивості кави знати все-таки необхідно. Єдиної класифікації кави, а також документів що регламентують вимоги, пропоновані до обжарюванні кави, на даний момент не існує, проте існують досить впливові організації що популяризують культуру виробництва та продажу кави в світі. Такими організаціями є: заснована в 1963 році під егідою Організації Об'єднаних Націй «International Coffee Organization» ( ICO ), заснована в 1982 році в США групою цінителів кави «Specialty coffee association of America» ( ДАЦА ), створена в 1992 році Європейська Асоціація «Specialty Coffee Association of Europe» ( SCAE ), створений в 1990 році, у Великобританії, Інститут наукової інформації з кави «Institute for Scientific Information on Coffee» ( ISIC ), та інші.

З загальноприйнятих термінів що описують ступені обсмажування кави, найчастіше користуються такими поняттями, як легке, середнє і сильне обсмажування. Цінителі кави виділяють більше ступенів обсмажування. Звук є гарним показником температури зерен під час обсмажування. Можна почути два температурні пороги, які називають "crack" (тріщина, тріск). При температурі близько 205-207 ° C зерно буде видавати тріск так само, як це робить попкорн, тільки набагато тихіше. Ця точка називається "перший крак" і є кордоном між легким і середнім обсмажуванням кавових зерен. Зерно при температурі приблизно 224-227 ° C трісне вдруге - "другий крак". Це точка поділу між середнім і сильним обсмажуванням.

Легке обсмажування.

Слабке обсмажування дозволяє повністю проявитися тонкому смаку і аромату. Рекомендується для кави, що п'ють за сніданком, тому що така кава добре поєднується з молоком.

Коричне обсмажування.

Застосовується тільки для високоякісних ніжних сортів арабіки, вирощеної у високогір'ї. Після обсмажування виходять сухі зерна світло - коричневого кольору. Іноді каву такої міри обсмажування називають коричним, через схожість з корою цієї пряної рослини. Така кава трохи кислить, має легку насиченість смаку, слабкий аромат з хлібним запахом. Відсутнє масло на поверхні зерна. При обсмажуванні кави виділення пари змушує боб розширюватися, втрата ваги складає 13,0 %.

Коричное обжаривание

Новоанглійське обсмажування.

Помірний світло - коричневий колір зерна, все ще кислить, але хлібний аромат відсутній. Таке обсмажування є традиційним для північного сходу США.

Новоанглийское обжаривание

 

Середнє обсмажування.

Смак - багатий і трохи солодкий. Пити таку каву можна в будь-який час дня, з молоком чи без. Таке обсмажування традиційно популярне у німців, голландців, австрійців, а також в Україні та Росії.

Американське обсмажування.

Зерна помірного світло - коричневого кольору, з сухою поверхнею, вміст кислоти вище, ніж цукру, збережені відмінності між зернами, властиві зеленим бобам. При обсмажуванні кави, зерна збільшуються в розмірі, втрата ваги складає 14,0%.

Американское обжаривание

Міське обсмажування «City», «Full City»

Зерна коричневого кольору середньої насиченості, в основному, з сухою поверхнею, місцями з'являються сліди масла при обсмажуванні «Full City». Досягнутий баланс між кислотністю і цукром при повній насиченості смаку. При обсмажуванні зерна сильно збільшуються в розмірі, втрата ваги складає 15,0 - 16,5 %.

Городское обжаривание «City», «Full City»

Віденське обсмажування.

Зерна кави, яскравого коричневого кольору, злегка темніше, ніж при середньому ступеню обсмаження. На поверхні зерен помітно поява крапель олії. У каві присутні солодкувато - гіркі тони смаку. Помітна приглушена кислотність і сильна насиченість. При обсмажуванні зерна втрачають більшу частину газу, втрата ваги складає 17,0 %.

Венское обжаривание

Сильне обсмажування.

Призначено, в основному, для приготування еспрессо. Цей спосіб приготування напою найбільш яскраво розкриває всі смакові і ароматичні якості кави.

«Espresso» обсмажування.

Зерна кави з темною блискучою поверхнею і плямами масла. Солодкувато - гіркий смак домінує. Кислотність і аромат приглушені, настає карамелизация цукру. Втрата ваги при обсмажуванні становить 18,0%

Французький спосіб обсмажування.

Зерна мають колір чорного гіркого шоколаду і покриті маслом. Присутній запах горілого масла. Відмінності, характерні для зеленої кави, повністю приглушені, а солодко - гіркий смак домінує. Помітно радикальне зменшення кислотності, цукор Карамелізовані. Втрата ваги при обсмажуванні кави становить 19,0 %.

Французский способ обжаривания

Італійський спосіб обсмажування.

В Італії кави смажать до самого темного відтінку, зерно має чорну, суху блискучу поверхню. Домінує гіркий , трохи палений приємний смак. Втрата ваги при обсмажуванні становить 20,0 %

Итальянский способ обжаривания